• تاریخ انتشار : 1400/06/22 - 16:33
  • تعداد بازدید خبر : 156
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
حجت‌الاسلام عرب انصاری در ستاد مدیریت کرونا استان کردستان تشریح کرد؛

نقش سازمان بازرسی در واردات واکسن کرونا/سازمان بازرسی در مبارزه با کرونا پا به پای دستگاه‌ها و حتی جلوتر از آن‌ها بود

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور در ستاد مدیریت کرونا کردستان گفت: در بحث مبارزه با کرونا شاهد شکل‌گیری یک شبکه منسجم و جهادی در کل کشور بوده‌ایم که در نوع خود بی‌نظیر بود.

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب انصاری در ستاد مدیریت کرونا استان کردستان که پیش از ظهر امروز در محل استانداری برگزار شد، ضمن اشاره به فعالیت‌های سازمان در خصوص مبارزه با کرونا گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور ستادی در سازمان با حضور کارشناسان حوزه‌های مرتبط تشکیل و مسائل و مشکلات کرونا در آن پیگیری شد.

وی افزود: در اولین اقدام معاونین وزارت بهداشت و صمت به سازمان دعوت شده و درباره تامین اقلام مورد نیاز برای مقابله با کرونا بحث‌های جدی شد و تلاش کردیم چنانچه مشکلی وجود داشت، حل کنیم.

حجت‌الاسلام عرب انصاری با یادآوری یاد و خاطره شهدای سلامت گفت: نیروهای با ارزشی را در این مسیر از دست دادیم که برای کشور بسیار ناگوار بود.

وی گفت: متاسفانه اقلام مورد نیاز کشور در دوره آغاز کرونا بسیار کمتر از نیاز بود. تدبیر شد که از ذخیره احتیاطی استفاده شود و از بانک مرکزی خواستیم اعتبار تخصیص بدهند و کارگاها شروع به تولید کردند. بخش‌های مختلف قوا و آحاد ملت پای کار آمدند تا توانستیم در خصوص اقلام مورد نیاز به یک حد قابل قبول برسیم.

معاون سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: به رغم تلاش‌هایی که انجام شد، صد البته می‌توانستیم تصمیمات بهتری در خصوص مبارزه با کرونا بگیریم. متاسفانه برخی پیشنهادهای سازمان شاید ضعیف اجرا شد ولی در مجموع همکاری خوبی در این زمینه صورت گرفت.

وی گفت: سازمان بازرسی در مسیر مبارزه با کرونا پا به پای دستگاه ها حرکت کرد و در جاهایی حتی جلوتر از دستگاه‌ها بود. به عنوان نمونه در بحث اکسیژن‌سازها، داروهای کرونا و سرم سازمان بازرسی جلسات متعدد با مسئولان ذیربط برگزار کرد تا توانست این مشکلات را مرتفع کند. حتی در خصوص واردات واکسن سازمان بازرسی در هماهنگی بین دستگاهی بسیار موثر بود و بارها از دستگاه‌های مختلف من جمله وزارت امور خارجه خواستیم که این موضوع را به صورت جدی دنبال کند.

حجت الاسلام عرب انصاری ابراز امیدواری کرد که با سرعت گرفتن واردات واکسن، جامعه ایمنی لازم را پیدا کند تا دغدغه ذهنی مردم از بین برود و حوزه‌های اقتصادی فعال شود.

 

کلمات کلیدی
علی فخیمی
تهیه کننده:

علی فخیمی