صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس کل استان کرمان در شورای اداری بافت:

هر جرمی در دستگاهی رخ دهد، مسئولیتش در وهله اول متوجه مدیر آن است

بازرس کل استان کرمان در شورای اداری بافت:
هر جرمی در دستگاهی رخ دهد، مسئولیتش در وهله اول متوجه مدیر آن است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان کرمان، جلسه شورای اداری شهرستان بافت با حضور احمد آبیار بازرس کل استان مورخ 30-9-1398 در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در این جلسه آبیار بازرس کل استان با بیان اینکه مسئولیت یک نعمت بسیار بزرگ است که به‌واسطه آن می‌توان به اشرف مخلوقات خدمت کرد، افزود: باید این نعمت را جدی بگیریم چرا که از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.
وی به برخی از وظایف مدیران پرداخت و گفت: یکی از وظایف مدیران هدایتگری است و در همین راستا همه در قبال کارکنان، مردم و ارباب‌رجوع نیز مسئولیت دارند.
بازرس کل استان کرمان یکی دیگر از وظایف مدیران را وظیفه پیشگیری دانست و یکی از ملزومات جلوگیری از تخلف را پیشگیری عنوان کرد و با اشاره به قانون خدمات کشوری گفت: هر جرمی در دستگاهی رخ دهد، مسئولیت آن در وهله اول متوجه مدیر دستگاه می‌باشد که این مسئولین هم حقوقی است و هم کیفری.
آبیار تصریح کرد: یکی دیگر از آن موضوعاتی که در دستگاه اداری آسیب جدی است، بحث اهمال و سهل‌انگاری می‌باشد که باعث کم شدن اعتماد مردم و ضربه زدن به اقتصاد کشور می‌شود و در همین خصوص از دهیاران و سایر حاضرین که در جلسه حضور دارند می‌خواهم نسبت به رعایت قوانین و مقررات و اطلاع از طرح‌ها و پروژه‌ها اهتمام کنند.
وی در خصوص اینکه برخی از مدیران گاهی می‌گویند ما از دستگاه نظارتی و بازرسی می‌ترسیم، اظهار داشت: این افراد کسانی هستند که یا به وظایف قانونی خودآگاهی ندارند و یا در انجام امور محوله تنبلی می‌کنند و یا اینکه شجاعت آن را ندارند که بگویند این کار خلاف قانون است.
مدیرکل بازرسی استان ضمن تأکید دوباره به دهیاران حاضر در جلسه و سایر اعضاء بر موضوع دقت نظر در استفاده از اموال اداری، گفت: در حفظ اموال اداری و استفاده از بیت‌المال حساسیت لازم را به‌کارگیرید و اگر در جایی کسی از خداوند نترسید حداقل از آبروی خود بترسد و در این خصوص مراقبت کند چرا که هر کس در این خصوص به راه کج برود مطمئناً در همین دنیا آبروی او خواهد رفت.
آبیار در بخش دیگری از سخنان خود و با اشاره به در پیش بودن به فصل انتخابات با بیان اینکه بدترین انسان کسی که دنیا و آخرت خود را به خاطر دیگران خراب کند، افزود: اگر کسی برای تبلیغ له و علیه یک کاندیدا از اموال عمومی استفاده کند، این کار دزدی است، حتی اگر این عمل استفاده از وقت اداری باشد.
مدیرکل بازرسی استان با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی آن‌قدر قوی است که هر جرمی را کشف می‌کند بیان داشت: مدیران و دهیاران نظارت را جدی بگیرند و نسبت به حفاظت و نگهدار امکاناتی که در اختیار دارند حساسیت داشته باشند.
آبیار در ادامه شهرستان بافت را در استان از لحاظ پاکی و سلامت اداری در سطح خوبی ارزیابی کرد و استان کرمان را جزء استان‌های نمونه کشور در این خصوص دانست و مواردی را در زمینه ارتقاء سلامت اداری در سطح دستگاه‌ها و هوشیارسازی مدیران و دهیاران متذکر شد.


١٨:٣٦ - چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٨٢    /    تعداد نمایش : ٨٥٧شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است