صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست بازرسی کل استان زنجان در مراسم رونمایی از طرح «هر مسجد، یک حقوقدان»:

ایجاد ظرفیت‌های جدید در راستای رشد و توسعه استان از برنامه‌های بازرسی کل استان است

 سرپرست بازرسی کل استان زنجان در مراسم رونمایی از طرح «هر مسجد، یک حقوقدان»:
ایجاد ظرفیت‌های جدید در راستای رشد و توسعه استان از برنامه‌های بازرسی کل استان است

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان زنجان، ابوالفضل خمسه سرپرست بازرسی کل استان در مراسم رونمایی از طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن مجتبی(ع) منطقه بی‌سیم زنجان، اظهار داشت: ارتقای سطح دانش و سواد حقوقی مردم جزء تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بوده و استفاده از ظرفیت مساجد به‌عنوان پایگاهی جهت ارائه مشاوره‌های حقوقی و قضایی به مردم جزء راهبردهای قوه قضاییه است.
ابوالفضل خمسه افزود: ارائه خدمات مشاوره حقوقی در ابعاد مختلف حقوق عمومی و خصوصی به مردم با هدف تسهیل ارتباط آن‌ها با دستگاه‌ها، کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی از اولویت‌های تحولی دوره جدید قوه قضاییه است.
وی با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد باید در اولویت همه اقدامات قرار گیرد، اظهار کرد: معتقدیم مبارزه با فساد، همگام با مبارزه با فرد فاسد است و اگر منافذی که منتهی به فساد می‌شوند، مسدود شوند، قطعاً زمینه‌ای برای فاسدشدن افراد باقی نمی‌ماند، به همین خاطر ضرورت اصلاحات ساختاری و سیستمی مورد تأکید است.
سرپرست بازرسی کل استان مقابله با مفاسد اقتصادی و سوء‌استفاده از بیت‌المال در راستای حفظ حقوق مردم را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بازرسی‌های برنامه‌ای، فوق‌العاده و موردی، از جمله اقداماتی است که در این رابطه صورت می‌گیرد.
خمسه هدف از بازرسی‌ها را ایفای نقش پیشگیری و ارائه پیشنهادها و راه‌کارهای اصلاحی عنوان کرد و یادآور شد: کمک به مدیران برای پرهیز از روزمرگی، شناسایی فرصت‌ها و ایجاد ظرفیت‌های جدید در راستای رشد و توسعه استان از برنامه‌های بازرسی‌کل استان به شمار می‌رود.


١٧:٢٢ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٣٠    /    تعداد نمایش : ٧٥٤شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است