صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور در کردستان:

سازمان بازرسی، چشم بینای دستگاههای اجرایی است/ قانون، زبان مشترک مجری و ناظر است

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور در کردستان:
سازمان بازرسی، چشم بینای دستگاههای اجرایی است/قانون، زبان مشترک مجری و ناظر است

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی چشم بینای دستگاه‌های اجرایی کشور است و در کنار مدیران به دنبال تسهیل گری اهداف نظام است.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، محمد آقاجری صبح امروز در آئین تکریم و معارفه بازرس کل استان کردستان اظهارداشت: در قانون اساسی که بر گرفته از دین اسلام است بر نظارت و بازرسی در همه امور تأکید شده است و سازمان بازرسی نیز در همین راستا فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: نظارت در قانون اساسی و دیگر قوانین موضوعی دیگر، به‌طور مکرر تأکید شده و موضوع این نیست که مدیری به نظارت نیاز دارد و یا نیازی ندارد بلکه بحث این است که مجری و ناظر یکدیگر را به‌خوبی بشناسند و بدانند که به دنبال یک هدف مشترک هستند.
معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در دو طرف یک میز نیستند بلکه کنار هم قرار دارند تا هدفی را که مشخص کرده‌اند در مسیر درست انجام دهند و راه مدیر را بازنگری کنند که اشتباه و تخلفی در مسیر صورت نگیرد.
آقاجری یادآور شد: نگاه سازمان بازرسی این نیست که در مسیر کار مدیران، خلل و توقف ایجاد کند بلکه این سازمان سعی دارد با رفع موانع و گوشزد خطاهای احتمالی در مواقع لازم در خصوص فعالیت‌های اجرایی و اداری تسهیل گری کند.
وی بیان کرد: اصل کار سازمان بازرسی بر این است که مجری خود را بی‌نیاز از نظارت نداند و خود را در اختیار دستگاه بازرسی قرار دهد تا این سازمان در راستای اجرای قانون مسیر درست را به مدیران نشان دهد تا اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران که همان خدمت به مردم است به‌درستی انجام گیرد.
معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور گفت: اگر هدف مدیران اجرایی و ناظر یکی باشد می‌توان در کنار هم در عین استقلال مدیریتی بهترین خدمات را ارائه داد و از هرگونه لغزش احتمالی که در بیشتر مواقع به دلیل عدم آگاهی مدیران از قانون است جلوگیری کرد.
آقاجری با بیان اینکه اگر سازمان بازرسی به‌عنوان چشم بینای دستگاه‌های اجرایی حضور داشته باشد دیگر تخلفی صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: فعالیت در این مجموعه امانت بسیار سنگینی است که بر دوش بازرسان قرار می‌گیرد چراکه تنها نهادی که بر کار تمامی کارگزاران نظام و دولت نظارت دارد سازمان بازرسی کل کشور است.
وی در پایان سخنان خود به رشادت و خون شهدایی که در این خطه از کشور ریخته شده، اشاره کرد و یادآور شد: خدمت در کردستان نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار سخت‌تر است و دارای ویژگی‌های خاصی است چراکه باید امانتی که از بزرگ مردانی که در این مرزوبوم به شهادت رسیده‌اند را تحویل گرفته و در راه حفظ و اعتلای آن به‌خوبی خدمت‌گذاری کنند.
گفتنی است در پایان این مراسم طی حکمی از سوی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور ،حسین مرادی وحدت به‌عنوان بازرس جدید استان کردستان معرفی و از زحمات چندین ساله محمودرضا مهرورز بازرس سابق استان کردستان تجلیل شد.


١٨:٠٢ - يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٩٤شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است