صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس کل استان لرستان در جریان بازدید از مجموعه پتروشیمی لرستان:

سازمان بازرسی همواره از اقدامات مرتبط با حمایت از تولید و جذب سرمایه‌گذاری در چارچوب قوانین و مقررات حمایت خواهد کرد

بازرس کل استان لرستان در جریان بازدید از مجموعه پتروشیمی لرستان
سازمان بازرسی همواره از اقدامات مرتبط با حمایت از تولید و جذب سرمایه‌گذاری در چارچوب قوانین و مقررات حمایت خواهد کرد
به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و محمدرضا اشرف بازرس کل استان لرستان در تاریخ 1-5-97 با حضور در پتروشیمی لرستان، از قسمت‌های مختلف این مجموعه بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این واحد قرار گرفتند و به گفت‌وگو با کارکنان و مسئولان این مجموعه صنعتی و اقتصادی پرداختند.
پیش از بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع، جلسه‌ای با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان، بازرس کل استان، مدیر عامل و مدیران شرکت پتروشیمی لرستان برگزار گردید. ابتدا آقای گرشاسبی مدیر عامل شرکت ضمن بیان عملکرد و اقدامات شرکت در زمینه‌های مختلف و اشاره به برخی مشکلات موجود، توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت شرکت و تصمیمات آتی برای توسعه و افزایش تولیدات شرکت ارایه کرد.
وی با اشاره به شرایط خاص کشور و همچنین وضعیت بیکاری در استان، از مسئولان استان و بویژه نماینده ولی فقیه در استان درخواست کرد از واحدهای تولیدی استان‍‍‍‍‍‍، از جمله پتروشیمی لرستان حمایت و پشتیبانی نمایند.
 محمدرضا اشرف بازرس کل استان نیز در جلسه مذکور ضمن بیان وظایف سازمان و اشاره به تاکیدات مسئولان عالی سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید، به عضویت این سازمان در کمیته‌ها و کارگروه‌های مرتبط به این موضوع از جمله ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان (کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری) تاکید کرد: وظایف سازمان بازرسی کل کشور تنها بررسی عملکرد دستگاه‌های اداری و اصلاح فرآیندها و برخورد با سوءجریانات و تخلفات نیست، بلکه سازمان بازرسی کل کشور همواره از اقدامات مرتبط با حمایت از تولید و جذب سرمایه‌گذاری در چارچوب قوانین و مقررات حمایت خواهد کرد و معتقد هستیم با نظارت صحیح و در نتیجه ارتقای سلامت نظام اداری و افزایش شفافیت در اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌ها، زمینه تسهیل امر سرمایه‌گذاری نیز فراهم خواهد شد  و حرکت بر مدار قانون توفیقات بیشتر و ماندگارتری را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: بازرسی کل استان نیز در این راستا با تمام ظرفیت و در چارچوب وظایف قانونی در راستای تحقق اهداف و راهبردهای تعیین شده، ضمن پیگیری امور مربوط به سرمایه‌گذاری و کمک برای رفع موانع موجود، از سرمایه‌گذاران واقعی و هرگونه فعالیت سالم اقتصادی حمایت خواهد کرد.  
آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد نیز در حاشیه این بازدید و در جمع تعدادی از پرسنل شرکت، شعارهای مقام معظم رهبری را جزو سیاست‌های راهبردی کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی اثر فراوانی در خنثی کردن تحریم‌های اقتصادی دشمن خواهد داشت.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی موجب رونق اشتغال، اقتصاد و همچنین حفظ استقلال اقتصادی کشور می‌شود و مهم‌ترین اثر حمایت از کالای ایران، اعتلای نظام مقدس اسلامی ایران است، تصریح کرد: رهنمودهای حکیمانه رهبری موجب عزت، سربلندی و اعتلای ایران می‌شود.
آیت‌الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی در استان بیان داشت: در این رابطه باید کارگروهی در استان تشکیل و کالاها و تولیدات استان احصا شود تا زمینه احیا و توسعه آنها در لرستان فراهم آید.


١٤:٢٢ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣١٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٦٣شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است