بازرسی کل استان همدان
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان همدان  


  چاپ        ارسال به دوست

با تلاش بازرسان بازرسی کل استان همدان و به جرم ارتشاء

مدیرعامل سابق فرودگاه همدان به ۱۰ سال حبس محکوم شد

با تلاش بازرسان بازرسی کل استان همدان و به جرم ارتشاء
مدیرعامل سابق فرودگاه همدان به 10 سال حبس محکوم شد

 

 

به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان همدان، احکام قطعی مدیرعامل سابق فرودگاه همدان و پیمانکار پروژه باند این فرودگاه در جریان پرونده 9.500.000.000 ريالی تدلیس در معاملات این فرودگاه صادر شد.
بازرسان بازرسی کل استان همدان در جریان یک بازرسی فوق‌العاده از پروژه تطویل و بهسازی باند فرودگاه همدان در سال ۹۵، به اسنادی دست یافتند که حاکی از وقوع فساد در این پروژه بود و بر همین اساس پرونده متخلفان به مراجع ذی‌صلاح ارسال شد.
اخیراً شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر دادگستری کل استان همدان رأی قطعی محکومان را صادر کرد که بر این اساس، مدیر وقت فرودگاه همدان به اتهام تدلیس در معاملات فرودگاه همدان به مبلغ 9.500.000.000 ريال، محکوم به تحمل 5 سال حبس تعزیری درجه 5 و به اتهام ارتشاء به مبلغ 700.000.000 ريال، به تحمل 10 سال حبس تعزیری درجه 4 و جزای نقدی به مبلغ 700.000.000 ريال محکوم گردیده است.
همچنین دیگر متهم پرونده، پیمانکار پروژه باند فرودگاه همدان به اتهام پرداخت رشوه با اعمال دو درجه تخفیف نسبت به رأی دادگاه بدوی به تحمل 100 روز حبس محکوم گردید.
پرونده تخلفات دیگر متهمان این پرونده نیز به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت راه و شهرسازی ارسال شد که آرای آن‌ها نیز صادر شده است.

 

 

 

 


١١:٠٩ - يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٦٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است