صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام درویشیان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد:

حمایت از سرمایه‌گذاران سالم جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید از مأموریت‌های بازرسی کل استان است

حجت‌الاسلام درویشیان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد:
حمایت از سرمایه‌گذاران سالم جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید از مأموریت‌های بازرسی کل استان است

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه در این استان و امام‌جمعه یاسوج دیدار و گفتگو کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام حسینی به این سمت و مسئولیت خطیر، سازمان بازرسی را یکی از ارکان تحول در قوه قضاییه دانست و گفت: مقابله با فساد در دستگاه‌های اداری به‌طورجدی در دستور کار ماست و از سوی دیگر اقداماتی را در جهت رفع موانع تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی دنبال می‌کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بازرسی کل استان آماده حمایت از سرمایه‌گذاران سالم جهت ایجاد اشتغال و تولید است.
وی یکی از دغدغه‌های جدی سازمان بازرسی را اصلاح بسترهای فسادزا عنوان کرد و افزود: بخشی از اصلاح این بسترها مربوط به اصلاح قوانین، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاست و ما قصد داریم با تعامل با مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی آن‌ها را اصلاح کنیم.
درویشیان با بیان اینکه میزان نظارت‌پذیری در کشور پایین است گفت: در جهت ارتقای فرهنگ نظارت‌پذیری همه دستگاه‌های فرهنگی باید کمک کنند و از جنابعالی نیز تقاضا داریم در این زمینه ما را یاری دهید.
وی با تأکید بر اهمیت شفافیت و نقش آن در کاهش فساد گفت: راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی دستگاه‌ها ازجمله مالیاتی، تجارت و گمرک را دنبال می‌کنیم و به دنبال اتصال این سامانه‌ها به سازمان بازرسی هستیم تا با ایجاد شفافیت، زمینه ارتکاب فساد را از بین ببریم.
حجت‌الاسلام درویشیان در پایان با تقدیر از تلاش‌های نواب دانشی که سرپرستی بازرسی این استان را بر عهده داشت، ابوالفتح ابوالهادی را به‌عنوان بازرسی کل جدید این استان به امام‌جمعه یاسوج معرفی کرد و خطاب به نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: امیدواریم ایشان و همکاران بازرسی کل استان را از حمایت‌ها و ارشادات خود برای پیشبرد اهداف و وظایف سازمان بازرسی بهره‌مند سازید.
حجت‌الاسلام سیدنصیر حسینی نیز در این دیدار، ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های رئیس سازمان بازرسی کل کشور در امر مبارزه با فساد گفت: به‌واسطه اقدامات جدید و مثبت قوه قضاییه اکنون در بین مردم بارقه‌های امید شکل گرفته است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ضعف نظارت‌ها باعث بروز مشکلات و بحران‌هایی شده و عدالت که یکی از شعارهای نظام جمهوری اسلامی بوده را تا حدودی خدشه‌دار کرده است.
وی با بیان اینکه تا ساختارها اصلاح نشود، فساد ریشه‌کن نمی‌شود، مهم‌ترین سرمایه کشور را سرمایه انسانی دانست و گفت: نباید این سرمایه ارزشمند را به‌راحتی از دست بدهیم و باید با از بین بردن ساختارهای فسادزا در جهت صیانت از سرمایه‌های انسانی کشور اقدام کنیم.
آیت‌الله حسینی با بیان اینکه تا توان داریم در خدمت مردم، کشور و نظام هستیم، گفت: ساختارها را باید به‌گونه‌ای اصلاح کنیم که از نیروی انسانی کشور حفاظت کرده باشیم و امکان انجام فساد به حداقل برسد.
امام‌جمعه یاسوج با تأکید بر ارتقای نظارت‌های سازمان بازرسی اظهار داشت: همه دستگاه‌ها باید با بازرسی کل کشور و همچنین بازرسی کل استان برای بهبود و افزایش نظارت‌ها همکاری کنند.
وی در پایان برای بازرس کل جدید استان آرزوی موفقیت کرد.
حجت‌الاسلام درویشیان همچنین صبح امروز با حضور در گلزار شهدای شهر یاسوج با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.


١٤:١٩ - يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٨٧    /    تعداد نمایش : ٤٢٨شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است