صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام درویشیان در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان قم:

هیچ کس نباید خود را از نظارت مصون بداند

حجت‌الاسلام درویشیان در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان قم:
هیچ کس نباید خود را از نظارت مصون بداند

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور مراسم تکریم و معارفه بازرسی کل استان قم با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن درویشیان، حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان و بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از مسئولین و مدیران استان برگزار شد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، نکات مطرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری در نماز جمعه اخیر را مهم و راهبردی خواند و با اشاره به اظهارات ایشان مبنی بر قوی‌شدن در همه حوزه‌ها تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی نیز بر اساس بیانات مقام معظم رهبری بر قوی‌شدن قوه قضاییه تأکید کردند.
درویشیان افزود: در همه حوزه‌های مختلف در کنار نیاز به قانون مناسب، داشتن برنامه متناسب و مجریان مجرب و دارای انگیزه، به یک اصل مهم دیگر به نام نظارت نیاز داریم و این اصل به عنوان یک رکن مهم مدیریتی در دنیای امروز تبدیل‌شده و یک موضوع اجتناب‌ناپذیر است و لذا در همه اسناد بالادستی برای همه سطوح مدیریتی و همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و مقننه این وظیفه نظارتی تعریف شده و هیچ کس نباید خود را از نظارت مصون بداند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور نظارت بر زیر مجموعه را یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف مدیران دانست و اظهار داشت: خودکنترلی و نظارت درون‌دستگاهی را به‌طور جدی مطالبه می‌کنیم و هر کس در انجام این وظیفه مهم کوتاهی کند، مورد سؤال قرار گرفته و باید پاسخگو باشند، حتی اگر دوره مدیریت آنها گذشته باشد.
درویشیان با بیان اینکه نیت از نظارت مچ‌گیری نیست بلکه هدایت و کمک به دستگاه‌ها است تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید اقدامات نظارتی پیشگیرانه را در سرلوحه کار خود قرار دهند و اگر همه به این وظیفه خود عمل کنند بسیاری از تخلفات و انحرافات دیگر وجود نخواهد داشت.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، فساد را یک موضوع پیچیده و چندلایه و چندوجهی دانست و گفت: ما در کنار مبارزه با فساد حتماً از مدیران پاکدست و شجاع که در شرایط جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی فعلی به نفع مردم و کشور کار می‌کنند حمایت می‌کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه مدیران توجه دارند که طبق قانون استفاده از امکانات دولتی و عمومی له و یا علیه کاندیداها و یا حضور در ستادهای انتخاباتی در زمان اداری، جرم و قابل تعقیب است. وی در پایان با تشکر از صلبی بازرس‌کل سابق استان گفت: در زمان مدیریت ایشان اقدامات پیشگیرانه خوبی صورت گرفت که منتهی به جلوگیری از تضییع اموال عمومی شد. امروز نیز حجت‌الاسلام محمود طالبی را که از چهره‌های خوشنام و موفق در دادگستری قم بودند به سمت بازرس کل استان معرفی می‌کنم و از همه مدیران استانی می‌خواهم که با ایشان همکاری کنند.


١٧:٥٢ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٩٦    /    تعداد نمایش : ١٥٢٤شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است