صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در ديدار سراج با دادستان كل جمهوري آذربايجان صورت پذیرفت

توافق دو كشور براي گسترش مناسبات دوجانبه در حوزه‌های مبارزه با فساد

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضي سراج كه براي شركت در سومين اجلاس رؤساي دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزماني كشورهاي عضو اكو، به باكو سفر كرده است، با ذاكر قرال‌اف، دادستان كل جمهوري آذربايجان ديدار و گفتگو كرد. سراج با ابراز خشنودي از سفرش به باكو، گفت كه حامل سلام گرم مقامات كشورمان به مردم و مقامات جمهوري آذربايجان است. وي با اشاره به گسترش روزافزون مناسبات و همکاری‌های دو كشور در حوزه‌های مختلف سياسي و اقتصادي، همکاری‌های حقوقي و قضایی دوجانبه را نيز حائز اهميت دانست و از بررسي سند همكاري دو كشور در حوزه‌های نظارت، بازرسي و مبارزه با فساد خبر داد و گفت دو كشور ايران و آذربايجان با تقويت مركز جدیدالتأسیس همكاري منطقه‌ای دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهاي آمبودزماني اكو، اقدامات مشترك دوجانبه را با برنامه ريزي و بر اساس علائق طرفين ادامه خواهند داد.
دادستان كل كشور آذربايجان، ضمن خوشامدگويي به رييس سازمان بازرسي كل كشورمان، با تشريح اقدامات ضد فسادی جمهوري آذربايجان، به ايجاد سازمان مبارزه با فساد در درون ساختار دادستاني كه با تصويب قانون و با حكم رييس جمهور رياست آن تعيين و منصوب می‌شود، به تشريح سامانه «خدمات آسان»، پرداخت و اظهار داشت كه از طريق اين سامانه، بيش از ٧٢ نوع خدمات اداري به شكل متمركز و از يك پنجره واحد و دولت الكترونيك به مردم ارائه می‌شود. وي گفت؛ البته بهره‌مندی از تجربيات ارزشمند سازمان بازرسي كل كشور ايران براي آذربايجان بسيار مغتنم است و اميدوارم با گسترش حوزه‌های همكاري دوجانبه با دستگاه ضد فسادی كشورم، ظرفیت‌های همكاري را تقويت نموده و نه تنها در روابط دوجانبه بلكه به ساير كشورهاي اكو نيز آن را تعميم دهيم.
قاضي سراج با تشريح ساختار قوه قضاييه جمهوري اسلامي ايران، به وظايف سازمان بازرسي كل كشور اشاره كرد و گفت كه اين سازمان با ایفاء نقش اصلاحي، از موارد سوء جريان پيشگيري می‌کند و در مواقع بروز آن، به مقابله می‌پردازد و در حوزه رسيدگي به شكايات مردمي فعالیت‌های آمبودزماني دارد.
گفتني است سومين اجلاس رؤساي دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزماني كشورهاي عضو اكو، در روزهاي ١٦ و ١٧ خرداد در شهر باكو با حضور كشورهاي ايران، آذربايجان، تركيه، پاكستان، افغانستان، تاجيكستان، ازبكستان، تركمنستان، قرقيزستان و قزاقستان در حال برگزاري است.


٠٩:٠٢ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٥٧    /    تعداد نمایش : ١٢٩٥١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است