صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار قاضي سراج با وزير دادگستري جمهوري آذربايجان

به‌گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، جمهوري اسلامی ايران در سال‌های اخير مناسبات بسيار گسترده‌ای با كشور آذربايجان دارد و آذربايجان نيز پس از استقلال، در همه زمینه‌ها روابط خود را با جمهوري اسلامي ايران گسترش داده و در موضوعات حقوقي و قضایی، بيش از یک‌صد و بيست و پنج سند ميان دو كشور به امضاء رسيده است.
رييس سازمان بازرسي كل كشور كه به منظور شركت در سومين اجلاس رؤساي دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزماني كشورهاي عضو اكو، در باكو به سر می‌برد، عصر روز سه شنبه با فكرت محمداف، وزير دادگستري جمهوري آذربايجان ديدار و گفتگو كرد. سراج در اين ديدار ضمن تشكر از ميهمان نوازي و مديريت شايسته مقامات آذربايجان براي برگزاري اين اجلاس، با اشاره به اهميت اكو و جمعيت و وسعت اين منطقه، بر اشتراكات مسائل و مشكلات ناشي از فساد در كشورهاي عضو اشاره كرد و خواستار همكاري كشورهاي مبدأ براي جلوگيري از خروج اموال ناشي از فساد و ممانعت از اعطاي تابعيت مضاعف به مقامات فاسد فراري كشورهاي عضو از سوي برخي كشورهاي غربي شد.
در ادامه فكرت محمداف وزير دادگستري جمهوري آذربايجان ضمن خوشامدگويي به رييس سازمان بازرسي كل كشور براي حضور در باكو و اجلاس مقامات ضدفسادي كشورهاي اكو، به عزم جدي كشورش براي تقويت فعالیت‌های اكو و به ويژه براي مبارزه با فساد اشاره كرد و گفت؛ جمهوري آذربايجان از زمان استقلال تاكنون، گام‌های ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف حقوق بشري، دموكراسي و شفافيت برداشته است. وي اظهار داشت مشكل فرار افراد فاسد به برخي كشورهاي اروپايي و كسب تابعيت مضاعف مشكل عموم كشورهاي اكو بوده و همكاري اعضاء اكو براي جلوگيري از اين اتفاقات ناخوشايند، بسيار ضروري است.
قاضي سراج در خصوص مباحث دوجانبه، ضمن يادآوري سفر وزير دادگستري كشورمان به باكو، خواستار ايجاد تسهيلات بيشتري براي استرداد محكومين به كشورمان شد و گفت؛ سازمان بازرسي كل كشور آمادگي دارد با همتاي آذربايجاني خود در حوزه‌های نظارت، بازرسي و مبارزه با فساد تفاهم نامه مشترك امضاء نمايد. هم چنين در قالب آكادمي آمبودزمان آسيايي كه در تهران و توسط سازمان بازرسي كل كشور اداره می‌شود، آمادگي لازم براي آموزش به كارشناسان آذربايجان و ساير اعضاء اكو وجود دارد.
گفتني است قاضي سراج كه براي شركت در سومين اجلاس رؤساي دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزماني كشورهاي عضو اكو، در باكو به سر می‌برد، علاوه بر ارائه سخنراني در مراسم افتتاحيه، رياست جلسه دوم اين اجلاس را نيز عهده دار است.


٠٨:٥٨ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٥٦    /    تعداد نمایش : ١١٧٢٣شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است