• تاریخ انتشار : 1400/09/01 - 11:11
  • تعداد بازدید خبر : 71
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار نماینده ولی‌فیقه و امام جمعه زنجان با کارکنان بازرسی کل استان

آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن حضور در محل بازرسی‌کل استان با کارکنان این بازرسی کل دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان زنجان، ابوالفضل خمسه بازرس‌کل استان در ابتدای این دیدار ضمن ارایه گزارش اجمالی از عملکرد بازرسی زنجان گفت: از جمله عللی که موجبات بروز سوءجریان و نقض مقررات در دستگاه‌های اداری شده، ضعف واحدهای درون نظارتی دستگاه‌های اداری در اجرای وظایف محوله است.

بازرس‌کل استان با ذکر این نکته که حسب نام‌گذاری سال 1400 توسط رهبر معظم انقلاب به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، واحد حمایت از تولید بازرسی‌کل استان زنجان تشکیل شده است، گفت: واحد حمایت از تولید بازرسی‌کل استان با 240 شرکت تولیدی ارتباط برقرار کرده که 49 واحد مشکل‌دار شناسایی شده که این بازرسی با تمام توان خود به حل مشکلات این صنایع پرداخته است. علاوه بر آن، از ابتدای سال تاکنون این بازرسی‌کل از 70 واحد صنعتی بازدید میدانی داشته که 25 نفر از مدیران این صنایع شکایات خود را به این بازرسی اعلام که برخی رسیدگی شده و برخی نیز در حال رسیدگی است.

خمسه خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این بازرسی‌کل حضور همکاران در مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز استان بوده که منجر به صدور 32 مجوز زیست‌محیطی، 12 پروانه بهره‌برداری و جلوگیری از حبس منابع و تعیین تکلیف 30 فقره از قراردادهای واگذاری اراضی بوده است.

وی ضمن اشاره به رشد 327 درصدی در اثربخشی‌های ریالی شش‌ماهه نخست سال جاری معادل 742 میلیارد تومان در مقایسه با کل سال 1399 اظهار داشت: بازرسی استان با تلاش شبانه‌روزی، عملکرد خود را محدود به برنامه‌های مدون و ابلاغی نکرده و با انجام فعالیت‌های دیگر تلاش می‌کند با شناسایی منابع حبس شده در حوزه‌های ریالی، عمرانی، اراضی و... با آزاد سازی آن‌ها زمینه‌های ارتقا در شاخص‌های عملکردی استان را فراهم کند.

در ادامه آیت‌الله خاتمی بیان داشت: گزارش ارایه شده توسط بازرس‌کل استان امیدبخش و خوب بود. اتفاق مثبتی که در چند سال اخیر افتاده تغییر نگاه دستگاه‌ها به بازرسی استان است و آن تغییر نگاه از مچ‌گیری به همراهی دستگاه‌ها و پیشگیری است و ایجاد همدلی و هم‌بستگی بوده که اتفاق مثبتی است.

امام جمعه زنجان در ادامه افزود: هنر بازرسی در پیشگیری است و بازرسی بایستی به گونه‌ای عمل کند که جلوی حوادث را قبل از وقوع بگیرد در غیر این صورت معرفی متخلف کار سهل و آسانی است. ما بایستی جامعه را سالم کنیم و اجازه ندهیم منکرات در آن اتفاق افتد که طبق آیه قرآن من احیاها فکانما احیا اللناس جمیعا، سالم کردن یک نفر مثل این است که جامعه را سالم کرده‌اید.

خاتمی در پایان ضمن توصیه به برخورد با علت‌ها اظهار داشت: با انجام این فعل می‌توان مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل کرد و جلوی حادثه را قبل از وقوع آن گرفت.

فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -  -  -