سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/10/18 - 13:13
  • تعداد بازدید خبر : 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید بازرس‌کل استان بوشهر از پتروشیمی نوری و سبلان در منطقه پارس جنوبی

اسحق شهبازی بازرس‌کل استان بوشهر به اتفاق سربازرسان امورنفت و گاز، امور تولیدی سه‌شنبه 7 دی در بازدید از شرکت‌های پتروشیمی نوری و سبلان در منطقه پارس‌جنوبی آخرین وضعیت تولید و مشکلات این واحد‌ها را مورد بررسی قراردادند.

به گزارش روابط‌عمومی، با توجه به پیشنهاد بازرسی‌کل استان به شرکت پتروشیمی نوری مبنی بر کاهش فلرینگ جمع‌آوری گازهای فلر و تبدیل آن به ارزش افزوده طرح بازیافت گازهای فلر و تبدیل آن به سولفات‌ آمونیوم در دستورکار آن شرکت پتروشیمی قرار گرفت و پیمانکار مربوطه هم تعیین گردید که در آستانه تحویل زمین می‌باشد.

بنا براین گزارش با انجام این طرح علاوه بر تولید ال‌پی‌جی و سولفات ‌امونیوم، گازها فلر که علاوه بر هدرروی باعث آلوده شدن منطقه می‌گردید تبدیل به محصولات احسن و با کیفیت و ارزش افزوده برای سیستم خواهد شد.

 انتظار است پس از انجام این کار، این طرح به عنوان طرح پایلوت در سایر پتروشیمی‌ها نیز مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

پتروشیمی سبلان نیز که در اردیبهشت ماه سال جاری وارد مدار تولید شده بود به دلیل کمبود خوراک اکسیژن چند ماه تعطیل بوده که با ورود هیات بازرسی بخشی از مشکلات تامین اکسیژن آن شرکت برطرف و در حال حاضر شرکت زیر ظرفیت مشغول به تولید می‌باشد و چنانچه مشکلات اکسیژن آن حل گردد با ظرفیتی بالاتر و نزدیک به ظرفیت اسمی خود تولید خواهد داشت.

مقرر گردید بازرسی‌کل استان با هماهنگی و برگزاری جلسات تخصصی و نشست‌های مشترک با شرکت‌های پتروشیمی مبین و دماوند بخش دیگر کمبود اکسیژن این شرکت پتروشیمی نیز تامین گردد.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -