• تاریخ انتشار : 1401/03/26 - 16:12
  • تعداد بازدید خبر : 233
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در شورای اداری سلفچگان مطرح شد؛

چهار ماموریت ویژه رئیس سازمان بازرسی به بازرس‌ کل استان قم/ دکتر خدائیان: برای جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز باید همه دستگاه‌های متولی ورود کنند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به بازرس کل استان قم چهار ماموریت ویژه داد تا ضمن تشکیل کارگروه‌هایی نسبت به موضوع آلودگی هوا ناشی از فعالیت واحد‌های صنعتی، به موضوع ساخت و ساز‌های غیرمجاز و همچنین حفر چاه‌های غیرقانونی ورود و این مسائل را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان بازرسی کل کشور، دکتر خدائیان در شورای اداری سلفچگان گفت: در احادیث مختلف در خصوص تعجیل در رفع مشکلات مردم تاکید شده از این رو ضرورت دارد در هر مسئولیتی، رفع دغدغه‌های مردم در اولویت قرار گیرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه مسئولیت‌هایی که در اختیار ما قرار گرفته امانت است، گفت: این امانت به دست ما سپرده شده و باید به خوبی به وظایفمان عمل کنیم و بتوانیم گره‌ای از مشکلات مردم باز کنیم.

دکتر خدائیان با تاکید بر اینکه اگر همه برای رفع مشکلات مردم همت کنند تمام مشکلات برطرف می‌شود، خطاب به مسئولان شهرستان سلفچگان گفت؛ شما در قبال تمام مردم این شهرستان مسئول هستید و باید تا زمانی که توان دارید برای خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلاتشان تلاش کنید.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه سلفچگان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه مختلف به ویژه صنعت دارد بر لزوم توجه و استفاده از ظرفیت‌های موجود تاکید کرد و ادامه داد: طبیعی است زمانی که صنعت وارد می‌شود مشکلاتی در حوزه محیط زیست و… به وجود می‌آید که باید برای رفع آن اقدام کرد.

وی برای رفع مشکل آلودگی هوا در سلفچگان دستور داد که بازرسی کل استان قم با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط کارگروهی برای پیگیری مشکلات مربوط به آلودگی هوا تشکیل دهد و موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

دکتر خدائیان همچنین بازرس کل استان قم را به ورود به موضوع تعیین تکلیف کالا‌های معطل مانده در انبار‌های اموال تملیکی و گمرک مکلف کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تغییر کاربری‌های غیرمجاز نیز خواستار تشکیل کمیته‌ای برای پیشگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز و همچنین حفر چاه‌های غیرقانونی شد و تاکید کرد؛ به طور حتم اگر سریعا به این موضوع ورود و با برخورد قاطعانه از ساخت و ساز‌های غیرمجاز جلوگیری شود این وضعیت ادامه پیدا نمی‌کند.

دکتر خدائیان با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ساخت و ساز‌ها باید همه دستگاه‌های ذیربط ورود کنند؛ خواستار رصد مورد به مورد مشکلات مردم تا حصول نتیجه شد.

ورود به رهاسازی پسماند‌های صنعتی از دیگری موضوعاتی بود که رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بازرس استان قم ماموریت داد به آن ورود کند و این مسئله را در دستور کار قرار دهد.

در شورای اداری سلفچگان مسئولان اجرایی این شهرستان، درخواست‌ها و مشکلاتشان را با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در میان گذاشتند.

بر اساس این گزارش، در جریان سفر رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی به استان قم، دکتر خدائیان در سلفچگان حضور یافت. ادای احترام به شهدای گمنام، بازدید از گمرک و منطقه ویژه اقتصادی، بازدید از دادگستری و شرکت در جلسه شورای اداری از برنامه‌های دکتر خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در سفر به این شهرستان بود.

کلمات کلیدی
یاسر فاتحی فشتمی
تهیه کننده:

یاسر فاتحی فشتمی