صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

گیلان

بازرس کل گیلان: حمایت از سرمایه‌گذاری مولد و مؤثر از وظایف دستگاه‌های نظارتی است

 

بازرس کل گیلان: حمایت از سرمایه‌گذاری مولد و مؤثر از وظایف دستگاه‌های نظارتی است
 

 

 

روابط عمومی بازرسی کل استان گیلان، باتوجه به اهمیت نظارت بر طرح‌های توسعه سرمایه‌گذاری دراستان و باهدف تقویت و حمایت از این رویکرد، نشست مشترکی با حضور بازرس کل گیلان، معاون، مدیران گروه‌های نظارت و بازرسی با شهردار لاهیجان و معاونین وی به همراه سرمایه‌گذار پروژه زباله‌سوز شهرداری لاهیجان در محل بازرسی کل استان برگزار شد.
درابتدای این نشست سیف‌الله مسرور بازرس کل گیلان با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به موضوعات اقتصادی، اظهار داشت: باتوجه به وضعیت اقتصادی نامطلوبی که متأسفانه گریبانگیر سرمایه‌گذاری ما در استان شده است، چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت‌های برون دستگاهی و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی نداریم و در واقع یکی از طرقی که می‌تواند موتور محرک اقتصاد و تولید را به حرکت بیندازد، ورود و حضور مستمر بخش‌های خصوصی است.
وی ادامه داد: در این مسیر دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید برای تحقق این مهم با نگاه موسّع و واقع‌ بینانه، راه را برای این فعالیت‌ها و اقدامات مؤثر هموار کنند و دستگاه‌های نظارتی در کشور و استان نیز ضمن توجه و اهتمام جدی به این موضوع نسبت به سرمایه‌گذاری مولّد، مؤثر و پویا حساسیت‌های جدی دارند و این نشست و نشست‌های مشابه که در دستور کار جدی دستگاه‌های متولی  قرار دارد، نیز به دلیل همین توجهات است.
عضو شورای قضایی استان، هدف عمده برگزاری این قبیل نشست‌ها را رصد و پایش دقیق این طرح‌ها و ارزیابی و انطباق آنها با قوانین و مقررات جاری دانست و تصریح کرد: انگیزه اصلی برگزاری این جلسات علاه بر موضوعات مطرح شده، کمک و حمایت از دستگاه‌های مجری و تقلیل و رفع موانع و آسیب‌های پیش روی اجرای این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های نظارتی است.
مسرور در ادامه به دستور کار این نشست مبنی بر نحوه و شرایط اجرای پروژه زباله‌سوز شهرداری لاهیجان اشاره کرد و گفت: این اقدام با ابتکار هوشمندانه شهرداری لاهیجان صورت پذیرفت، مضافاً اینکه موضوع پسماند و دفن اصولی آن امروزه به یکی از چالش‌های مهم و حیاتی کلان شهرها در اقصی نقاط شهرهای کشور مبدل شده است.
وی افزود: این وضعیت که با چالش جدی و خطرناکی از حیث تخریب مواهب طبیعی و خدادادی همراه است به موضوع محیط زیست و منابع طبیعی استان ارتباط مستقیمی دارد، لذا این نشست باتوجه به اهمیت موضوع و لزوم دقت بر زمان شروع و نحوه انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار و پرهیز از هرگونه خطا و اشتباه احتمالی با حضور کارشناسان زبده بازرسی کل گیلان برگزار می‌شود تا با سرعت و دقت لازم این اقدام در دستور کار قرار گیرد.
در انتهای این نشست شهردار لاهیجان و سرمایه‌گذار طرح دفن پسماند شهر لاهیجان و تعدادی از کارشناسان بازرسی کل گیلان و شهرداری لاهیجان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص این طرح و 16 طرح عمرانی،گردشگری و... شهر لاهیجان که درتوسعه این شهر نقش بسزایی دارد، پرداختند.


١٧:٥٠ - دوشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٨فراخوان جذب نیروی انسانی در قالب امریه سربازی
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است