صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با کارکنان بازرسی استان:

بازرسی یک نوع داوری و قضاوت است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با کارکنان بازرسی استان هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان هرمزگان حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری در اين ديدار با اشاره به جایگاه سازمان بازرسی بر اساس اصل 174 قانون اساسی گفت: سازمان بازرسی از سازمان‌هایی است که نقش بسیار مهمی در اجرای عدالت و اجرای قانون دارد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ادامه داد: اگر به اصول قانون اساسی مراجعه کنیم مرتبت و جایگاه ویژه بازرسی را به خوبی در می‌یابیم.
وي با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت بازرسی به نحو شایسته بیان داشت: با توجه به نظارت سازمان بازرسی بر همه دستگاه‌های اجرایی و بررسی عملکرد دستگاه‌ها به‌صورت برنامه‌ای، موردی، آشکار و پنهان، نقش فوق‌العاده مهمی در جلوگیری از فساد و احقاق حق افراد دارد.
اكبري تصریح کرد: امر پیشگیری قبل از وقوع جرم از موضوعات حائز اهمیت می‌باشد که اگر بتوان از باب پیشگیری فساد را در دستگاه‌های اجرایی کاهش دهیم یقیناً به سلامت دستگاه‌ها کمک شایانی خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنين ضمن تبریک انتصاب آقای رضا مختاری به سمت بازرس‌کل استان، از زحمات ابوالهادی تقدير و تشكر كرد.
در ادامه جلسه رضا مختاری بازرس‌کل استان هرمزگان ضمن تشریح وظایف قانونی سازمان بازرسی اظهار داشت: نظارت و بازرسی وظیفه خطیر، حساس و مهمی است که ان‌شاءالله در پناه خداوند متعال و توجهات ائمه معصومین علیهم‌السلام بتوان وظایف محوله سازمانی و انتظاراتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی از بازرسی در سطح استان دارد در افزایش کارآمدی نظام و توانمند نمودن هر چه بیشتر مجموعه دولتی انجام داد.
در پایان جلسه از کارکنان با اهداء لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 


 


 


 


 


 


 


١٠:٣٢ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٧٦شعار سال ۱۳۹۸: رونق تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است